Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

sosyal kamyon iconları
sosyal kamyon iconları
sosyal kamyon iconları

Seo Makaleleri

Ping yolu ile binlerce backlink

Ücretsiz backlink

Seo konusunda en önemli mevzu olan backlink, her zaman için birebir değil bazı zamanlarda farklı yöntemler ilede kazanılmalı. Bu sayede siteniz için herhangi bir risk oluşmaz.  Sürekli alınan backlink arama motorları için büyük bir risktir.

Her zaman için birebir web siteleriyle değişim yaparak yada link satın alarak backlink kazanmak fayda etmeyebilir. Ancak ping servislerini kullanarak, sürekli aktif siteler üzerinden daha hızlı indexlenip daha temiz backlinklere sahip olabilirsiniz…

Kendim de kullanmış olduğum, Backlink Generator  sitesindeki, ping servisini kullanarak bir çok backlink sahibi olabilirsiniz. Sayısal olarak 10 dan başlayıp 2.500 e kadar uzayan bir ping servisi tek tek uğraşmak yerine sistem otomatik olarak ping gönderiyor. Tabi biraz zaman almakta ancak oldukça faydalı. Webmaster blog

Diğer ping servislerinide kullanabilirsiniz.

seo logo

webmaster blog seo logo

Kısacası Backlink:

 • Arama motorlarında üst sıralarda yer almanız için önemli bir faktördür.
 • Kaliteli backlinkler sayesinde, daha hızlı ve kalıcı indexlere sahip olabilirsiniz. Backlinkleriniz sayesinde, web sayfanızın popülerliği daha çok artar ve içeriğiniz daha hızlı indexlenir.
 • Aynı zamanda backlink Google Pagerank değerinizin artmasında da önemli bir yöntemdir.

Ücretsiz backlink sahibi olmak için Backlink Generator ile yapılması gerekenler;

 1. Backlink Generator sayfasını ziyaret ediyorsunuz.
 2. Enter a valid URL : * (with http:// or https://) kısmına domain adresinizi yazıyorsunuz. Bunda http veya https kullanımınıza dikkat edin çünki servisler ona göre pinglenecektir.
 3. Son olarak Generate Backlinks linkine tıklayarak servislere url adresinizi gönderebilirsiniz.

Yaklaşık olarak 90 – 100 arası ping ve arama motoru servislerine ping gönderecek ve sayfalara ekleneceksiniz. Bu sayede ping yolu ile birçok backlink sahibi olabilirsiniz.

Küçük bir düzenleme ile freebacklinkgenerator sayfasında ki sıkıntıdan dolayı link güncellenmiştir. Şuanda duplichecker servisleri kullanılabilmektedir.

Ping yoluyla backlink sahibi olabileceğiniz gibi, aynı zamanda daha hızlı ve kolay birşekilde indexlenmenizi sağlayacaktır.

Son bir hatırlatma olarak, bu servislerin aşırı kullanımı ters tepki yapabilmektedir. Bu yüzden sıklıkla değil ara ara kullanmanızı dipnot olarak tavsiye ederiz.

İndexlenme sorunu yaşıyorsanız, Ayrıca Daha Hızlı İndex Alma Yöntemleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

9 Yorumları Görüntüle

9 Comments

 1. webmaster

  03 Kasım 2012 at 01:22

  Acaba bu kadar çok ping zararlı değil mi ?

 2. DecorationTrendy

  05 Aralık 2012 at 16:29

  evet haklısınız tabi ki…
  Fakat bunu eklenti veya başka siteler aracılığılya yapmaktan bıktık açıkcası. WP kullanıyorum WP de yazar bölümünde eklediğim pingleme adreslerine Yeni oluşturduğum Konuların kodu anında iletiliyor mu emin değilim? Siz bundan emin olabiliyor musunuz?
  Birde elinizde güncel ping sitesi listesi varsa ekleyebilir misiniz?

 3. admin

  27 Ocak 2013 at 15:01

  webmaster :

  Acaba bu kadar çok ping zararlı değil mi ?

  herşeyin fazlası zarar tabi ama ping servislerinden pek fazla zarar görmedim bu gune kadar.

 4. admin

  27 Ocak 2013 at 15:05

  @DecorationTrendy

  WordPress’in kendi servisleride oldukça faydalı. Elle birebir pinglemektense yazıyı yazdığınızda otomatik olarak göndermesi faydalı oluyor. Güncel bir liste yayınlayacağım. bunun yanı sıra en aktif ve etkililerinden bazıları wordpressın kendı yayınında mevcut onada şu adresten http://codex.wordpress.org/Update_Services ulaşabilirisiniz

 5. Sosyal Webmaster

  29 Mayıs 2013 at 13:45

  Buna bir başka deyişle whois backlink diyoruz ve zararsızdır.

 6. google sıra bulucu

  18 Ağustos 2013 at 14:29

  fazlası zararlı tabiki..fazla abartmadan kullanmak işe yarayabilir.

 7. Tadilat işleri

  28 Mart 2014 at 10:21

  Fazla backlink kullanınca ters etki yapıyor daha doğru backlink sitelerini kullanınca.

 8. Etimesgut Halı Yıkama

  23 Aralık 2017 at 15:43

  iyi bir site teşekkürler.

 9. ömer danimark

  09 Eylül 2018 at 06:22

  Arkadaşlar Ping işlemi çok sıklıkla yapıldığı zaman tam tersi zararları olabiliyor,Ben bir kaç ping sitesinde çok sıklıkla pingleme yaptım bir süre sonra alexa sıralamam geriledi, ve ziyaretçi düşüşü başladı, artık bilemiyorum, tesadüf olarak mı öyle denk geldi ? yada gerçekte böylemedir, biraz derin konu, bu iş üzerinde çalışan, profesyonel seoculardan bilgi edinmek gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Genel

Vahşi ama güzeller. Ürpertici değil mi ? Vahşilerden sadece bazıları…

Google'dan Haberler

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin. Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini...

Google'dan Haberler

Google çığır açmaya devam ediyor..   ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına dün yerleştirilen bir video...

WordPress

WordPress Temaları arasında dikkat çeken bir tema Scheme Lite temasını incelemek istedik. Scheme Lite, wordpress blog temaları arasında oldukça sade ve şık tasarımı ile...