Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

Google'dan Haberler

Google Mobil Uyumluluk Testi

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin.

Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini oldukça kolaylaştırıyor. Bildiğimiz üzere yenilenen teknoloji ile birlikte mobil kullanım oldukça fazla oranda artmaya başladı. Bu şartlarda da yapılacak olan web sitelerinin tamamiyle mobil uyumlu olması çok daha artı avantaj olarak geri dönüş sağlamaktadır.

Google amcaya göre “Bir site mobil uyumlu değilse kullanıcıların o siteden ayrılma olasılığı beş kat daha yüksek.” Evet bu konuya tamamen katılıyorum. Çünkü telefon ortamında girilen site eğer zor ulaşılabilir linkler kategoriler vb. içeriyorsa dolayısıyla telefon ortamında kullanışlı değilse anında kapatıp farklı bir siteye geçiş yapılıyor.

 • Araştırmalara göre Ziyaretçilerinizin neredeyse yarısı, sayfalar 3 saniye içinde yüklenmezse mobil web sitesinden ayrılmaktadır.
 • 10 kişiden 9’u İnternet’ten uçuş rezervasyonu yapmak veya kişisel mali durumu yönetmek gibi işler için birden çok ekran kullandığını söylüyor.

Bunun yanı sıra mobil ve masaüstü ortamında sitenizin hızı ile alakalı değerlendirme yapıp sizler için iyileştirme yöntemlerini sunuyor. Üstelik tüm bunlar ücretsiz.. Sorgulama yaptığınız sitenizin eksik kısımlarını mail adresinize ayrıntılı bir rapor olarak gönderiyor sayın Google.

Testi başlatmak ve denemek için https://testmysite.withgoogle.com/intl/tr-tr/

2 Yorumları Görüntüle

2 Comments

 1. Blenderkgz

  29 Aralık 2020 at 19:31

  Western Europe also formed

 2. CHIRPtav

  14 Ocak 2021 at 03:11

  then only a few have reached us

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Genel

Vahşi ama güzeller. Ürpertici değil mi ? Vahşilerden sadece bazıları…

Google'dan Haberler

Google çığır açmaya devam ediyor..   ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına dün yerleştirilen bir video...

WordPress

WordPress Temaları arasında dikkat çeken bir tema Scheme Lite temasını incelemek istedik. Scheme Lite, wordpress blog temaları arasında oldukça sade ve şık tasarımı ile...

Grafik & Tasarım

Jquery ile birlikte gelen yenilikleri tabikide dev siteler herzaman takip etmekte ve kullanmakta. Youtube’da ki bulunan açılır menüyü aynı şekilde websitelerinizde kullanabilirsiniz. Youtube’da bulunan...