Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

Google'dan Haberler

Google Yine Dev

İnternet devi google 2012 yılında da büyük miktarlarla gelirine gelir kattı. Sadece arama motoru olarak değilde, bir çok alanda faliyet gösteren google, şu sıralarda android işletim sistemi ve chrome tarayıcısı ilede popüler durumda… Her ne hikmetse el attıkları tüm sektörler oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Bu durumdan ötürü tebrik ediyorum.. Kendileri kazandıkları gibi karşı tarafada kazandırıyorlar.

Verilen bilgilere göre 2012 yılının son çeyrek mali raporunu kamuoyu ile paylaşan Google, 31 Aralık’ta biten son çeyrek tablolarına göre 14.42 milyar Dolar gelir etti.

Google 2012 yılında 50 milyar Dolar geliri aşarak oldukça parlak yıl yaşıyor gibi gözüküyor.  Tabikide bu artışta andorid’in oldukça etkisi var. Geçtiğimiz yıla göre son çeyrekte yüzde 8 artış sağlayan Google, 2012’nin tümünde, 2011’e göre yüzde 36 daha fazla gelir elde etmiş durumda gözüküyor.

Geçen yıl satın aldığı Motorola Mobility’den 1.5 milyar Dolar elde eden Google, 12.91 milyar Dolar da reklam ve hizmet gelirlerinden aldı.

Çalışan sayısını arttıran Google, özellikle reklam konusunda büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Başta YouTube olmak üzere, pek çok sitede reklam hizmeti veren firma, en son Android tabanlı cihazlar için hazırlanan uygulamalardaki Admob reklamlarından da gelir elde ediyor.  Görünüşe görede 2013 yılındada kat kat gelir elde etmeye devam edecek. Başarılar Google (:

Kaynak : Shiftdelete.net

2 Yorumları Görüntüle

2 Comments

  1. köşe takımı

    25 Temmuz 2013 at 09:56

    Çok güzel bir konuyu yazmışsınız google yakında dünyayı satın alcak.

  2. Hasan Balaman

    12 Mart 2014 at 00:28

    Türkiye ekonomisinden büyük adamlar. İnşallah Ülkemizin de böyle bir projesi olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Genel

Vahşi ama güzeller. Ürpertici değil mi ? Vahşilerden sadece bazıları…

Google'dan Haberler

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin. Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini...

Google'dan Haberler

Google çığır açmaya devam ediyor..   ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına dün yerleştirilen bir video...

WordPress

WordPress Temaları arasında dikkat çeken bir tema Scheme Lite temasını incelemek istedik. Scheme Lite, wordpress blog temaları arasında oldukça sade ve şık tasarımı ile...