Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

loco translate eklentisi
loco translate eklentisi
wordpress tema türkçeleştirme

WordPress

WordPress Tema Türkçeleştirme

WordPress Tema veya Eklenti Türkçeleştirme Nasıl Yapılır ?

WordPress tema ve eklentilerinin çoğu ingilizce olduğu için düzenlemekte zorlanabilirsiniz.  Bu işlemi wordpress eklentisi sayesinde kolaylıkla yapabilir ve wordpress tema yada eklentilerinizi kolaylıkla türkçeleştirebilirsiniz.

Öncelikle Türkçeleştirme işlemi için ihtiyacımız olan LOCO TRANSLATE wordpress eklentisini, eklentiler sayfasına girip kurun. Eklenti zaten otomatik olarak bütün ayarlarını yapmakta ve admin paneline menü olarak sizin kontrolünüz için gelmektedir.

  • Admin Paneli > Eklentiler > Yeni Ekle sekmesinden arama kutusuna Loco Translate yazın. Eklentiyi kurup etkinleştirin. Eğerki kuramadıysanız manuel kurmak için WordPress Eklentiler sayfasına giderek indirip kurabilirsiniz.
  • Admin menüsündeki Loco Translate’e tıklayarak yönetim paneline giriş yapın.
  • Eklentiler veya Temalar kısmına giderek çevirmek istediğiniz eklenti yada temayı seçin. Otomatik olarak listeleyecektir.
  • Sonrasında yeni dil ekle diyerek TÜRKÇE yeni dil dosyası ekleyin.
  • Ardından listelenen kelimelerde arama yaparak örneğin “comments” şeklinde aratın ardından Türkçe kısmına “yorumlar” olarak düzenleme yapın ve kaydedin.

Loco Translate eklentisi ile WordPress Türkçeleştirme işlemi bu kadar basit. Türkçeleştirmek istediğiniz kelime ve ya cümleleri yukarıdaki adımlarla kolaylıkla çevirebilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. edanur

    29 Mayıs 2021 at 17:35

    bloğumdaki ingilizce temanın kolaylıkla bütün yabancı kelimeleri türkçeleştirdim teşekkür ediyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Genel

Vahşi ama güzeller. Ürpertici değil mi ? Vahşilerden sadece bazıları…

Google'dan Haberler

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin. Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini...

Google'dan Haberler

Google çığır açmaya devam ediyor..   ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına dün yerleştirilen bir video...

WordPress

WordPress Temaları arasında dikkat çeken bir tema Scheme Lite temasını incelemek istedik. Scheme Lite, wordpress blog temaları arasında oldukça sade ve şık tasarımı ile...