Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

Hakkımızda

Nedir Bu Webmaster Blog?

Merhabalar, webmaster blog olarak adlandırdığımız bloğumuz, 2007 yılında  iki arkadaş tarafından kurulan bir internet sitesi. Bu iki programlamacı arkadaşın internet dünyasıyla yeni tanıştığı dönemlerde komik video ve paylaşımlar ile başlatmış olduğu bir proje diyebiliriz.

Bu domaini seçme amacı neydi bilmiyorum. O zaman için komik videolar resimler meşhur olduğu için  Google ve türevsel reklamlardan gelir elde etmek amacıyla faaliyete geçirdik. İlerleyen dönemlerdeki okul ve iş yoğunlukları dolayısıyla pek fazla ilgilenemedik.  Bloğumuzu boş durmasından ziyade, backlink kullanımını arttırmak ve seo projelerinde kullanmak amacıyla oldukça etkili bir dizin sayfasına dönüştürdük. Uzun süre devam eden dizin, veritabanında barındırdığı bir çok site ve bağlantı olmasına rağmen klasik bir hosting problemi ve yapılan saldırı sonucu birçok bilgiyi kurtaramadığımız için dizin projesini sonlandırdık.

Bu domainle birçok seo yarışmasına katılmış güzel başarılar elde etmiş, güzel bir seo tecrübesi ile iyi dereceler almışlığımız vardır. Aynı zamanda iyi bir gelir kaynağımız ve ilk göz ağrımız olmuştur. Eski ve yıllanmış domainlerin her zaman Google için etkili bir çözüm olduğu  düşüncesiyle, hatıra olarak devam ettirip bu zamana kadar her yıl yenilediğimiz domainimizle şimdilerde boş kaldıkça webmaster konularıyla alakalı işe yarayabilecek webmasterlara faydalı konular ve göze çarpan makalelerle yeni başlayanlara ve benzer arayışta olan webmaster arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla paylaşımlarda bulunuyoruz.  Aynı zamanda kendi tecrübe ve bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bu sektörde kullandığımız ve yoğunlaştığımız wordpress konuları, wordpress eklenti – wordpress makaleleri – wordpress temaları, karşılaşılan wordpress sorunları vs. onun haricinde, tecrübe edindiğimiz ve faydalı olabilecek seo makaleleri, grafik tasarım vb. gibi konu ve makale paylaşımlarında bulunuyoruz. Sürekli gelişen teknoloji ile kendimizide geliştirmek amacıyla birtakım deneme yanılma gibi konularda da kullanarak faydalanıyoruz.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydaları olanlardır” mantığıyla devam ederek, faydalı olacağını düşündüğümüz çeşitli konu ve makalelerle paylaşımlarda bulunmaya elimizden geldiğince devam ediyoruz.