Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

Google'dan Haberler

Alanlar için adsense kaldırılıyor

Aslında bir çok adsense kullanıcısının belkide haberi bile olmadığı alanlar için adsense şu günlerde yayından kaldırılıyor.  Alanlar için adsensenin ne olduğundan bahsedecek olursak; öncelikle sedo’yu duymuş olabilirsiniz. Domain park sistemi.. Kullanmadığınız domainlerinizi ekliyorsunuz ve birileri sitenize girip bağlantılara tıkladığında para kazanıyorsunuz. Google’da böyle bir özellik sunmuştu öncelerde… Ama son zamanlarda, bu özelliği kullanan adsense kullanıcılarına :

“Geliştirilmemiş alanlarınızdan para kazanmak amacıyla Alanlar için AdSense’i kullandığınızı tespit ettik ve size bu konuyla ilgili bilgi vermek istiyoruz. İş ortağı ağımızın sunduğu avantajları değerlendirdikten sonra, AdSense kapsamındaki Barındırılan alanlar ürününü kullanımdan kaldırmaya karar verdik. Artık, geliştirilmemiş alanlara yalnızca, mevcut Alanlar için AdSense dağıtım ağımız üzerinden reklam sunulacaktır.

Geliştirilmemiş alanlarınızdan para kazanmaya devam etmek amacıyla, alan portföyünüzü, istediğiniz yeni bir alan park etme hizmeti sağlayıcıya taşıyabilirsiniz. Taşıma Kılavuzumuzda bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinize ilişkin bilgiyi bulabilirsiniz:”

şeklinde mail gelmekte. Yapılan açıklamaya göre ise :

“İş ortağı ağımızın sunduğu avantajları değerlendirdikten sonra, AdSense kapsamındaki Barındırılan alanlar ürününü kullanımdan kaldırmaya karar verdik. Artık, geliştirilmemiş alanlara yalnızca, mevcut Alanlar için AdSense dağıtım ağımız üzerinden reklam sunulacaktır.”

şeklinde açıklama yapılmış. Eğerki mailinize google adsense ekibinden bilgilendirme mesajı geldiyse panik yapmanıza gerek yok.. Denemek amacıyla kullanmış olabilirsiniz.. Aynı benim gibi. Ilk çıktığında denediğim bir sistem. Demekki pek tutulmadı, veya düşünülen etkiyi vermedi. Zaten birazcıkda yaygınlaşmadı diye düşünüyorum..

Bu özelliği kullanıyorsanız veya böyle bir mail aldıysanız , Ayrıntılı bilgi için https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&topic=23388&answer=2456470 google yardım sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Genel

Vahşi ama güzeller. Ürpertici değil mi ? Vahşilerden sadece bazıları…

Google'dan Haberler

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin. Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini...

Google'dan Haberler

Google çığır açmaya devam ediyor..   ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına dün yerleştirilen bir video...

WordPress

WordPress Temaları arasında dikkat çeken bir tema Scheme Lite temasını incelemek istedik. Scheme Lite, wordpress blog temaları arasında oldukça sade ve şık tasarımı ile...