Webmaster Blog

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

Genel

2012 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri

Beklenen Kamu personeli seçme sınavı tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. sınav2012 kpss başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Başvuru tarihleri şu şekilde :

Lisans adayları için 2012 kpss başvuru tarihleri : 09 Nisan-18 Nisan 2012

Önlisans ve Ortaöğretim adayları için 2012 kpss başvuru tarihleri ise : 18 Haziran- 04 Temmuz 2012

Peki 2012 kpss sınavı ne zaman olacak ?

 • 2012 kpss sınavı lisans adayları için 07-08 Temmuz 2012 tarihinde olacak. Önlisans ve ortaöğretim adayları için ise 23 Eylül 2012 günü kpss sınavı gerçekleşecektir.

2012 KPSS Lisans’a girilecek oturum sayısına göre 35 TL ile 95 TL arasında sınav ücreti verilecektir.  Bunuda hatırlatmış olalım.

kpss

2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri belli oldu. ÖSYM’nin internet sitesinden duyurduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı: “2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacaktır. 2012-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir. Sınava başvurma işlemleri, 9-18 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri KPSS’de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2012-KPSS Lisans Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.”

2 Yorumları Görüntüle

2 Comments

 1. Yusuf

  15 Nisan 2012 at 20:48

  Sınava girecek herkese şimdiden başarılar..

 2. hakan yıldız

  18 Mayıs 2012 at 11:34

  Allah yar ve yardımcıları olsun.başarılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Genel

Vahşi ama güzeller. Ürpertici değil mi ? Vahşilerden sadece bazıları…

Google'dan Haberler

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin. Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini...

Google'dan Haberler

Google çığır açmaya devam ediyor..   ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına dün yerleştirilen bir video...

WordPress

WordPress Temaları arasında dikkat çeken bir tema Scheme Lite temasını incelemek istedik. Scheme Lite, wordpress blog temaları arasında oldukça sade ve şık tasarımı ile...