Gov ve Edu backlinkler

Backlinkin seo açısından önemli faktör olduğunu biliyoruz. Genellikle faydalı olmadığı sanılsada aslında oldukça faydalı. Özgün içerik daha önemli ancak özgün içeriğin yükselebilmesi veya sabit kalabilmesi için backlink devreye girmektedir. Backlink yetersiz olduğu durumda sürekli sıralamalarda oynar düşer kalkar vb. durumlar yaşarsınız. Benim şahsi görüşüm ve denemelerim bu şekilde. En azından backlinkin ne kadar önemli olduğunun farkına vardım.

Gel gelelim edu ve gov backlinklere. Genellile dernek, kurum veya üniversite sayfası oldukları için ve kar amacı gütmedikleri için Google edu ve gov uzantılı sayfalara oldukça fazla değer verip pageranklarını yüksek tutuyor. Pagerankın yüksek olması popüler ve sağlam birer sayfa olmasını sağlıyor. Dolayısıyla bu tarz sitelerden backlink almak oldukça fazla ve gözle görülür şekilde faydalanmamızı sağlıyor.  Ancak önemli olan bu tarz siteleri bulup değerlendirmektir. Günümüzdeki fazla webmaster ve açık gözlü sayısı durumu oldukça zorlaştırıyor. Bulan kişi paylaşmak bile istemiyor çünkü biliyoki asmadaki üzümün hepsi tükenecek. Millet affetmiyor bir iki yetmezken yüzlerce site ekleyip çöplük haline getiriliyor. Hem webmasterlar hemde site sahipleri bu durumdan zararlı çıkıyor. Bu tarz siteler genellikle dofollowdur her ne kadar birebir backlink kadar olmasada oldukça etkili ve fazlasıyla katkı sağlar, seo çalışmalarınız için.. Aynı zamanda bu sitelerdeki link çıkışlarıda göz önünde tutumalıdır.

Edu ve gov backlink bulmak için Google’da veya bir başka arama motorunda :

 • site:.edu inurl:node comment

şeklinde arayarak edu backlinkere ulaşabilirsiniz ve

 • inurl:gov “leave a reply”

şeklinde arayarakda .gov uzantılı backlinklere ulaşabilirsiniz. Tabiki birçok site çıkacak ve büyük bi kısmı işinize yaramayacak ama yarayanlar ise çok fazla fayda sağlayıp amacınıza ulaşmanızda yardımcı olacak 😉

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
 1. inşaat
  Mart 13th, 2011 17:39

  Teşekkürler……..

 2. hotel istanbul
  Mart 14th, 2011 13:59

  güzel bir paylaşım

 3. narin
  Nisan 2nd, 2011 06:05

  yazın harika olmuş, ve senin yazdığın gibi back link için iyi bir çalışma örneği vermişsin teşekkürler

 4. oyun
  Eylül 7th, 2011 18:11

  bende bu şekilde baya bir arşiv topladım teşekkürler yazı için.

 5. banyo dekorasyon
  Eylül 8th, 2011 05:29

  banyo dekorasyon güzel tesekkürler

 6. fikirle
  Eylül 30th, 2011 22:37

  Evet güzel fikirler 🙂

 7. cinsel sağlık
  Kasım 1st, 2011 14:59

  yazıdan öğrenilcek çok şey var.

 8. kamp malzemeleri
  Aralık 1st, 2011 18:57

  güzel paylaşım. tşklerr

 9. paylaşım için tşklr

 10. AktarDiyari
  Aralık 10th, 2016 19:41

  paylasim icin tesekkurler.. Yararli bir konu

 11. yaprak
  Ağustos 13th, 2018 20:24

  güzel paylaşım. tşklerr