Google Yine Dev

İnternet devi google 2012 yılında da büyük miktarlarla gelirine gelir kattı. Sadece arama motoru olarak değilde, bir çok alanda faliyet gösteren google, şu sıralarda android işletim sistemi ve chrome tarayıcısı ilede popüler durumda… Her ne hikmetse el attıkları tüm sektörler oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Bu durumdan ötürü tebrik ediyorum.. Kendileri kazandıkları gibi karşı tarafada kazandırıyorlar.

Verilen bilgilere göre 2012 yılının son çeyrek mali raporunu kamuoyu ile paylaşan Google, 31 Aralık’ta biten son çeyrek tablolarına göre 14.42 milyar Dolar gelir etti.

Google 2012 yılında 50 milyar Dolar geliri aşarak oldukça parlak yıl yaşıyor gibi gözüküyor.  Tabikide bu artışta andorid’in oldukça etkisi var. Geçtiğimiz yıla göre son çeyrekte yüzde 8 artış sağlayan Google, 2012’nin tümünde, 2011’e göre yüzde 36 daha fazla gelir elde etmiş durumda gözüküyor.

Geçen yıl satın aldığı Motorola Mobility’den 1.5 milyar Dolar elde eden Google, 12.91 milyar Dolar da reklam ve hizmet gelirlerinden aldı.

Çalışan sayısını arttıran Google, özellikle reklam konusunda büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Başta YouTube olmak üzere, pek çok sitede reklam hizmeti veren firma, en son Android tabanlı cihazlar için hazırlanan uygulamalardaki Admob reklamlarından da gelir elde ediyor.  Görünüşe görede 2013 yılındada kat kat gelir elde etmeye devam edecek. Başarılar Google (:

Kaynak : Shiftdelete.net
Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
  1. köşe takımı
    Temmuz 25th, 2013 09:56

    Çok güzel bir konuyu yazmışsınız google yakında dünyayı satın alcak.

  2. Hasan Balaman
    Mart 12th, 2014 00:28

    Türkiye ekonomisinden büyük adamlar. İnşallah Ülkemizin de böyle bir projesi olur.