Google Mobil Uyumluluk Testi

Google Mobil Uyumluluk ile Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin.

Google yenilikleriyle her zaman ön planda olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra webmasterların işini oldukça kolaylaştırıyor. Bildiğimiz üzere yenilenen teknoloji ile birlikte mobil kullanım oldukça fazla oranda artmaya başladı. Bu şartlarda da yapılacak olan web sitelerinin tamamiyle mobil uyumlu olması çok daha artı avantaj olarak geri dönüş sağlamaktadır.

google mobil uyum Google Mobil Uyumluluk Testi

Google amcaya göre “Bir site mobil uyumlu değilse kullanıcıların o siteden ayrılma olasılığı beş kat daha yüksek.” Evet bu konuya tamamen katılıyorum. Çünkü telefon ortamında girilen site eğer zor ulaşılabilir linkler kategoriler vb. içeriyorsa dolayısıyla telefon ortamında kullanışlı değilse anında kapatıp farklı bir siteye geçiş yapılıyor.

  • Araştırmalara göre Ziyaretçilerinizin neredeyse yarısı, sayfalar 3 saniye içinde yüklenmezse mobil web sitesinden ayrılmaktadır.
  • 10 kişiden 9’u İnternet’ten uçuş rezervasyonu yapmak veya kişisel mali durumu yönetmek gibi işler için birden çok ekran kullandığını söylüyor.

Bunun yanı sıra mobil ve masaüstü ortamında sitenizin hızı ile alakalı değerlendirme yapıp sizler için iyileştirme yöntemlerini sunuyor. Üstelik tüm bunlar ücretsiz.. Sorgulama yaptığınız sitenizin eksik kısımlarını mail adresinize ayrıntılı bir rapor olarak gönderiyor sayın Google.

Testi başlatmak ve denemek için https://testmysite.withgoogle.com/intl/tr-tr/

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
Henüz yorum yok.