Google Maps’ten yenilik

Bir önceki yazımdada belirttiğim gibi Google sürekli kendini yenilemekte. Google Maps , internet devinin harita hizmetine deneysel ve güzel bir özellik daha ekledi. Bu yeni özellik ile hizmeti MapsGL olarak bilinen firma, tamamen 3 boyutlu gözüken binalar, farklı görünümler arasında yumuşak bir geçiş ve daha birçok iyileştirme sunmakta.

WebGL teknolojisinden yararlanan yeni Google Maps’te Streeview ile normal harita görünüm arasındaki geçiş çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşiyor. Yeni sürümün en büyük özelliği ise birçok şehre eklene üç boyutlu binalar. Sadece güzel görünmekle kalmayan bu özellik sayesinde streetview’a girmeden hangi binanın sokağın neresinde olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Aynı şekilde harita üzerinde  daha eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde gezinebiliyorsunuz.

Bu özelliği kullanabilmeniz için Google Chrome tarayıcısını veya Firefox’un son sürüm tarayıcısını kullanmak zorundasınız. İnternet hızınız ve donanımsal olarakda uyum sağladığınız sürece bu özelliği kullanabilirsiniz.

Hemen denemek için Google Chrome tarayıcısı ile Google Maps‘e girip MapsGL etkin duruma getirerek deneyebilirsiniz. Sol kısımda yeni şeyler denemek istermisiniz şeklinde ki ibrareyi takip ederek bu özelliğe ulaşabilirsiniz.

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
Henüz yorum yok.