blogspot oldu blogSTOP

Youtube’un mahkeme kararı ile Türk internet kullanıcılarına kapatılmasının ardından Google’ın blog servisi olan blogspot.com yani blogger’a da erişim engellendi.  Yapılan açıklamalara göre digiturk tarafından kaçak maç yayını verildiği için engellenmiş denilmekte. Kurunun yanında yaşda yanar diye buna deniliyor olsa gerek. Hemen hemen her internet kullanıcısının vakit geçirmek veya birşeyler yapıp uğraşmak amacıyla açtığı blogları artık erişilemez durumda. Google’da bu konularda biraz gevşek sanırım. Mahkeme kararı çıkasıya kadar ilgilenilmiyor uzun süre sonra ilgileniliyor. Bu süre zarfında gene kullanıcılar madur oluyor. Tıpkı youtube gibi bir iki video yüzünden tüm sistem komple kapatılıyor.

Google’ın ise blogspotun kapatılması ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle:

 • Google olarak telif hakkı ihlali iddialarını çok ciddiye alıyor ve telif ihlali konusunda elimize geçerli bir yasal uyarı ulaşan içerikleri hızlı bir şekilde Blogger’dan kaldırıyoruz. Blogger’a yüklenmiş içerikler ile ilgili telif ihlali sozkonusu olduğunda, içerik sahipleri internet uzerinden gerekli uyarıyı kolaylıkla yapabilmekte ve süreç etkin olarak işlemektedir.

Umarım en kısa sürede söz konusu bloglar kapatılır ve blogger kullanıma açılır..

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
 1. satılık devremülkler
  Mart 11th, 2011 20:40

  Kurunun yanında yaşında yanması ilkel toplumlarda rastlanır bir olay olduğunu araştırmıştım,yani herhangi bir kabileden suç işleyen kişinin yüzü suyu hürmetine bütün bir kabile cezaya çarptırılıyormuş ya aynen öyle bir durumdayım,üniversitedeykende bu durum böyleydi bazı kompleksli hocalarımız sınıfımızdan bir arkadaşla sorun yaşarlardı ve olan yine bizim sınıfa olurdu BLOG-STOP da da durum aynı üfffff yaaaa artık modernleşmemiz lazım 🙁 🙂

 2. admin
  Mart 12th, 2011 23:10

  Aynen her yerde bu şekilde. Kökten çözüm maksat göz korkutmak olsa gerek. Zaten engel olasada giren giriyor. Şahsen dns kullanan birisi olarak ordan burdan duydum kapandığını =) Demekki çözüm değil kapatılması..

 3. flower palace
  Mart 14th, 2011 14:57

  sadece 1 veya 1 kaç kişinin yaptığı tüm toplumu etkilememeli yanlış bir seçim olmuş