Artık indexlenmek daha kolay

Her ne kadar yeni açılan sitelerde olmasada, eski ve sürekli güncel siteler özellikle wordpress bloglar artık Google tarafından oldukça hızlı bir şekilde indexleniyor. Hatta o kadar hızlı ki yazıyı yazıp gönderdiğiniz anda linki kopyalayıp yapıştırasıya kadar sonuçlarda çıktığını görüyoruz. Hemen hemen her blogumda aynı durum söz konusu. Yani yeri geliyor ne yazsam göndersem diye düşünüyorum. Zaten ilgilenmeye fırsat olmuyor. Eskiden boş vakitlerimizde birçok yazılar yazıp günlerce index almasını beklerdik şimdi ise tam tersi bir durum.

Ping servislerinin ve Google botlarının sürekli dolaşması artı avantaj fakat hızlı indexlenme olayı sıralamalar için pek geçerli gözükmüyor. Her ne kadar backlink’in faydasız veya gereksiz olduğunu düşünen webmaster lar olsada güncel ve hızlı indexlenen bir blogun istenen kelimelerde etkili olabilmesi için backlink şart.

Google algoritma değişikliğimi yaptı yoksa sitelerden kaynaklanan bir durum mu tartışılır. Tabiki seo çalışması yapılmış sitelerde dediğim olay daha fazla gözükmekte. Buna rağmen hala index almakta zorlanıyorsanız daha hızlı indexlenme yolları yazımı inceleyebilirsiniz. Her ne kadar birçok insan tarafından yayınlanıp kendi yazıları gibi gösterilsede tamamen benim yazdığım o kadar uğraştığım bir yazıdır. Taklitlerinden sakınınız =)

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
  1. sinan
    Mart 12th, 2012 04:03

    iide nasıl indexleniyor_?

  2. Script
    Aralık 22nd, 2012 19:40

    Web sitemiz için ne kadar ping ve sosyal imleme yapmalıyız? Yani hangi sınırdan sonra Google bizi kötü görmeye başlar?