Alanlar için adsense kaldırılıyor

Aslında bir çok adsense kullanıcısının belkide haberi bile olmadığı alanlar için adsense şu günlerde yayından kaldırılıyor.  Alanlar için adsensenin ne olduğundan bahsedecek olursak; öncelikle sedo’yu duymuş olabilirsiniz. Domain park sistemi.. Kullanmadığınız domainlerinizi ekliyorsunuz ve birileri sitenize girip bağlantılara tıkladığında para kazanıyorsunuz. Google’da böyle bir özellik sunmuştu öncelerde… Ama son zamanlarda, bu özelliği kullanan adsense kullanıcılarına :

“Geliştirilmemiş alanlarınızdan para kazanmak amacıyla Alanlar için AdSense’i kullandığınızı tespit ettik ve size bu konuyla ilgili bilgi vermek istiyoruz. İş ortağı ağımızın sunduğu avantajları değerlendirdikten sonra, AdSense kapsamındaki Barındırılan alanlar ürününü kullanımdan kaldırmaya karar verdik. Artık, geliştirilmemiş alanlara yalnızca, mevcut Alanlar için AdSense dağıtım ağımız üzerinden reklam sunulacaktır.

Geliştirilmemiş alanlarınızdan para kazanmaya devam etmek amacıyla, alan portföyünüzü, istediğiniz yeni bir alan park etme hizmeti sağlayıcıya taşıyabilirsiniz. Taşıma Kılavuzumuzda bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinize ilişkin bilgiyi bulabilirsiniz:”

şeklinde mail gelmekte. Yapılan açıklamaya göre ise :

“İş ortağı ağımızın sunduğu avantajları değerlendirdikten sonra, AdSense kapsamındaki Barındırılan alanlar ürününü kullanımdan kaldırmaya karar verdik. Artık, geliştirilmemiş alanlara yalnızca, mevcut Alanlar için AdSense dağıtım ağımız üzerinden reklam sunulacaktır.”

şeklinde açıklama yapılmış. Eğerki mailinize google adsense ekibinden bilgilendirme mesajı geldiyse panik yapmanıza gerek yok.. Denemek amacıyla kullanmış olabilirsiniz.. Aynı benim gibi. Ilk çıktığında denediğim bir sistem. Demekki pek tutulmadı, veya düşünülen etkiyi vermedi. Zaten birazcıkda yaygınlaşmadı diye düşünüyorum..

Bu özelliği kullanıyorsanız veya böyle bir mail aldıysanız , Ayrıntılı bilgi için https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&topic=23388&answer=2456470 google yardım sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
Henüz yorum yok.