2011 dgs sonuçları

Bu yazımda Dgs sınav sonuçları, taban puanları, geçiş yapılabilecek bölümler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

17.07.2011 tarihinde yapılmış olan dgs (dikey geçiş sınavı) benimde yakından takip ettiğim kritik bi sınav. Bir önceki senelere göre kolay olduğu söylenen DGS’nin açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Tahminlere göre ağustosun ikinci haftasında 2011 dikey geçiş sınavı sonuçları açıklanacak gibi gözüküyor.

Tercih konusunda ve sınav sonrasında yardımcı olmak amacıyla, dgs geçiş yapılabilecek bölümlere ŞU adresten ulaşabilirsiniz. Böylelikle kendi bölümünüzden hangi bölümlere geçebiliceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu sene kontenjanlarda da artma söz konusu. Önceki senelere nazaran daha fazla öğrenci alınacak gibi gözüküyor. Dgs taban puanları ise Bu sayfada mevcut. Hangi üniversite ne kadar puanla veya hangi bölüme ne kadar puanla girilebiliyor sorusunada o sayfadan ulaşabilrisiniz. Kendi okulunuzun verdiği puanla birlikte geçmek istediğiniz bölüme puanınıza göre karar verebilirsiniz. Özel üniversteler diğerlerine göre daha düşük puanda ancak kaydolup okuması ise ayrı bir mevzu. O kadar yüksek fiyat her babayiğidin harcı değil gibi gözüküyor 🙂 Sınava girmiş olan ve merakla sonuçları bekleyen adaylara şimdiden bol şans diliyorum.

2011 dgs sonuçları

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1141 bu adresten öğrenebilirsiniz.

2011 dgs soruları ve cevapları

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-57910/h/dgs2011.pdf linklinden ulaşabilirsiniz.

Bu bölüme bağış sistemi ekleyebilirsiniz.
Henüz yorum yok.